Sportovní kurz

Nedílnou součástí tělesné výchovy jsou sportovní kurzy. Na naší škole pořádáme dva základní kurzy tohoto zaměření. Žáci prvních ročníků absolvují zimní lyžařský kurz, ve třetím ročníku studia se pak účastní letního sportovního kurzu.

Zimní lyžařský kurz je již několik let pořádán v zimním středisku Dolní Morava. Tohoto kurzu se účastní žáci prvních ročníků. Náplní kurzu je výuka či zdokonalování jak sjezdového, tak i běžeckého lyžování. V posledních letech probíhá výcvik také na snowboardu. Vedle sportovní náplně není zapomenuto ani na složku poznávací a vzdělávací, s kterou nám pomáhají i členové horské služby formou přednášek či besed.

Letní sportovní kurz je pořádán pro žáky třetích ročníků, kdy je společnou náplní také praktická výuka geodézie (měření v terénu). Kurz probíhá v krásné přírodní oblasti Žďárských vrchů ve středisku Milovy, v penzionu Poslední míle. Hlavní náplň je zaměřena na cykloturistiku, ve které prostřednictvím cyklovýletů poznáváme přírodní a kulturní krásy této oblasti. Další náplní jsou míčové hry či turnaje. Zajímavou činností pro studenty je také používání outdoorových GPS zařízení, které slouží při soutěžích zaměřených na orientaci  či vyhledávání  zadaných bodů v terénu pomocí zeměpisných souřadnic.

View the embedded image gallery online at: