Výpočetní technika

wifi zoneNaše škola v současné době disponuje 3 učebnami výpočetní techniky. Prostory budovy máme také pokryty WiFi sítí, studenti tak mohou využívat internet na svých zařízeních i mimo učebny výpočetní techniky!
Většina tradičních učeben je navíc opatřena dataprojektory, což značně zvyšuje kvalitu i pestrost výuky.

Učebny výpočetní techniky

V těchto učebnách probíhá výuka studentů, kteří se naučí jak základům práce s výpočetní technikou (Windows), tak i ovládání nejužívanějších programů pro projekci (AutoCAD, ROADpack, Civil 3D, Winplan, Allplan, Geotechnické stavební výpočty, ...) a používání textových editorů (MS WORD), tabulkových procesorů (MS EXCEL), databázových aplikací (MS ACCESS) a dalších (rozpočtářské atd.).

Parametry

1. Nejnovější učebna VT2 je vybavena počítači s procesory Intel i5-3550, pamětí RAM 8 GB, SSD disky 128 GB a 23" LCD IPS LED monitory.
  2. Učebna VT4 je vybavena počítači s procesory Intel Core 2 Duo E6400, pamětí RAM 5 GB, SSD disky 120 GB, DVD-RW mechanikami a 19" LCD monitory.
  3. Učebna VT1 je vybavena počítači s procesory Intel Core 2 Duo E8500, pamětí RAM 4 GB, SSD disky 120 GB, DVD-RW mechanikami a 22" LCD monitory.

Využití
Na základě získaných znalostí studenti řeší v hodinách VT samostatné projekty. Cílem výuky je připravit absolventa pro používání VT v praxi. Proto škola (v rámci finančních možností) vybavuje učebny moderní dostupnou technikou. V současné době je k dispozici například barevný plotter formátu A0, možnost skenovat, síťová oboustranná barevná laserová tiskárna formátu A3, kopírka do formátu A3, dataprojektory, atd. Všechny počítače jsou propojeny v síti pod systémem Windows.

Do učebny VT mají studenti v době, kdy v učebně neprobíhá výuka, volný přístup.

Škola je napojena mikrovlnným spojem v pásmu 10GHz k Internetu rychlostí 80/40 Mb/s na páteřní optickou síť, díky čemuž mají studenti volný přístup na Internet.

Poplatek za používání výpočetní techniky je stanoven na 250,- Kč nebo 300,- Kč za školní rok.

Odkazy, dokumenty a ceníky
Provozní řád učeben výpočetní techniky
Provozní řád WiFi sítě
Informace o internetu a e-mailech zaměstnanců
Ceník služeb VT

Software zdarma

AutoCAD firmy Autodesk zdarma

Pro potřeby našich studentů je k dispozici Návod na zprovoznění studentské verze 2018 aplikací firmy Autodesk. V něm je popsán postup získání studentské licence včetně instalace a dalších poznámek.

Pokud student provede správně uvedený postup může si legálně a zdarma stáhnout vybraný produkt Autodesku.

Microsoft Office 365 ProPlus a aktualizace Windows pro naše studenty zdarma

Na stránkách společnosti SoftwareONE mohou studenti získat licence produktů od firmy Microsoft.

Licence Office 365 ProPlus obsahuje plnohodnotný balík kancelářských aplikací včetně Wordu, Excelu, PowerPointu a Accessu. Licence je platná jeden školní rok, pro fungování další školní rok je nutné provést registraci znovu.

Pro ulehčení je možné postupovat podle podrobného návodu. V návodu není uveden platný "token" pro daný školní rok (řada čísel a znaků), který získá pouze student naší školy, který projeví zájem o instalaci.

Stejným způsobem je možné získat licenci na aktualizaci na Windows 10 Education. Jedná se o vyšší verzi než je verze Home nebo Professional.

Allplan firmy Nemetschek zdarma

Allplan Campus 160x380Nemetschek Allplan Česko s.r.o.

Studenti 3. a 4. ročníku oboru Pozemní stavitelství pracují s aplikačním programovým vybavením Allplan v hodinách Virtuálního modelování a Konstrukčního cvičení

Allplan je objektově orientovaný 3D projekční software pro Building Informatoin Modeling (BIM), digitální model stavby

Studentskou licenci lze získat po registraci na portálu Allplan Campus www.campus.allplan.com/cz