Výpočetní technika

wifi zoneNaše škola v současné době disponuje 4 učebnami výpočetní techniky. Prostory budovy máme také pokryty WiFi sítí, studenti tak mohou využívat internet na svých zařízeních i mimo učebny výpočetní techniky.
Tradiční učebeny jsou navíc opatřena dataprojektory, což značně zvyšuje kvalitu i pestrost výuky.

Učebny výpočetní techniky

V těchto učebnách probíhá výuka studentů, kteří se naučí nejen základům práce s výpočetní technikou (Autodesk AutoCAD, WinPLAN, AutoPEN, Zoner Photo Studio X,Autodest Civil 3D, Autodesk Revit, RailCAD, Graphisoft ArchiCAD, HEC-RAS, Fine GEO, Geus, Microsoft Office LTSC Professional Plus (Word, Exel, PowerPoint, Access).

20200525 090106

Využití
Na základě získaných znalostí studenti řeší v hodinách VT samostatné projekty. Cílem výuky je připravit absolventa pro používání VT v praxi. Proto škola (v rámci finančních možností) vybavuje učebny moderní dostupnou technikou. V současné době je k dispozici například barevný plotter formátu A0, možnost skenovat, síťová oboustranná barevná laserová tiskárna formátu A3, kopírka do formátu A3, interaktivní dataprojektory, 3D tiskárna atd. Všechny počítače jsou propojeny v síti pod systémem Windows.

Do učebny VT mají studenti v době, kdy v učebně neprobíhá výuka, volný přístup.

Škola je napojena k internetu optickým kabelem rychlostí 100/100 Mb/s k optické páteřní síti, díky čemuž mají studenti volný přístup na Internet.

Odkazy, dokumenty a ceníky
Provozní řád učeben výpočetní techniky
Provozní řád WiFi sítě
Informace o internetu a e-mailech zaměstnanců
Ceník služeb VT

Software zdarma pro naše studenty

AutoCAD firmy Autodesk zdarma

Pro potřeby našich studentů je k dispozici Návod na zprovoznění studentské verze aplikací firmy Autodesk. V něm je popsán postup získání studentské licence na 1 rok včetně instalace a dalších poznámek.

Pokud student provede správně uvedený postup může si legálně a zdarma stáhnout vybraný produkt Autodesku. To platí i pro aktuální verzi programů AutoCAD, Civil 3D nebo Revit.

ArchiCAD firmy Graphisoft zdarma

Pro studenty a učitele je k dispozici na stránkách www.cegra.cz návod na zprovoznění studentské verze. V něm je popsán postup získání studentské licence ze stránek www.myarchicad.com .

Student může legálně a zdarma stáhnout produkt pro práci doma.

Zoner Photo Studio X zdarma

Naši studenti mohou po dobu studia zdarma využívat tento skvělý program nejen na úpravu fotografií a videa. Licence je platná 1 rok. Pokud má student naší školy zájem o program, napíše stručný e-mail ze své školní adresy na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s žádostí o zaslání postupu. Podrobný postup bude uveden v e-mailu zaslaný studentovi na jeho školní e-mail přímo od Zoneru.

Microsoft Office 365 ProPlus zdarma

Po přihlášení na stránku Microsoftu www.office.com pomocí školního e-mailu a hesla do domény ("k počítači") je možné kliknutím na tlačítko "Nainstalujte si Office" umístěného na stránce vpravo nahoře nainstalovat programy Microsoft Office.

Pro výuku se studentům hodí Word, Excel, PowerPoint, Access ale mohou využít i dalších aplikací. Stejné aplikace pak mohou v odlehčené variantě využít i přímo na webu Microsoftu bez nutnosti instalace.