Výpočetní technika

wifi zoneNaše škola v současné době disponuje 3 učebnami výpočetní techniky. Prostory budovy máme také pokryty WiFi sítí, studenti tak mohou využívat internet na svých zařízeních i mimo učebny výpočetní techniky!
Většina tradičních učeben je navíc opatřena dataprojektory, což značně zvyšuje kvalitu i pestrost výuky.

Učebny výpočetní techniky

V těchto učebnách probíhá výuka studentů, kteří se naučí jak základům práce s výpočetní technikou (Windows), tak i ovládání nejužívanějších programů pro projekci (AutoCAD, ROADpack, Civil 3D, Winplan, Allplan, Geotechnické stavební výpočty, ...) a používání textových editorů (MS WORD), tabulkových procesorů (MS EXCEL), databázových aplikací (MS ACCESS) a dalších (rozpočtářské atd.).

Parametry

1. Nejnovější učebna VT2 je vybavena počítači s procesory Intel i5-3550, pamětí RAM 8 GB, SSD disky 128 GB a 23" LCD IPS LED monitory.
  2. Učebna VT4 je vybavena počítači s procesory Intel Core 2 Duo E6400, pamětí RAM 5 GB, SSD disky 120 GB, DVD-RW mechanikami a 19" LCD monitory.
  3. Učebna VT1 je vybavena počítači s procesory Intel Core 2 Duo E8500, pamětí RAM 4 GB, SSD disky 120 GB, DVD-RW mechanikami a 22" LCD monitory.

Využití
Na základě získaných znalostí studenti řeší v hodinách VT samostatné projekty. Cílem výuky je připravit absolventa pro používání VT v praxi. Proto škola (v rámci finančních možností) vybavuje učebny moderní dostupnou technikou. V současné době je k dispozici například barevný plotter formátu A0, možnost skenovat, síťová oboustranná barevná laserová tiskárna formátu A3, kopírka do formátu A3, dataprojektory, atd. Všechny počítače jsou propojeny v síti pod systémem Windows.

Do učebny VT mají studenti v době, kdy v učebně neprobíhá výuka, volný přístup.

Škola je napojena mikrovlnným spojem v pásmu 10GHz k Internetu rychlostí 80/40 Mb/s na páteřní optickou síť, díky čemuž mají studenti volný přístup na Internet.

Poplatek za používání výpočetní techniky je stanoven na 250,- Kč nebo 300,- Kč za školní rok. Studenti získají přístup do učeben VT mimo vyučování, možnost tisku dokumentů a velkoformátových výkresů, přístup na internet i přes WiFi a software pro potřeby výuky.

Odkazy, dokumenty a ceníky
Provozní řád učeben výpočetní techniky
Provozní řád WiFi sítě
Informace o internetu a e-mailech zaměstnanců
Ceník služeb VT

Software zdarma pro naše studenty

AutoCAD firmy Autodesk zdarma

Pro potřeby našich studentů je k dispozici Návod na zprovoznění studentské verze 2018 aplikací firmy Autodesk. V něm je popsán postup získání studentské licence včetně instalace a dalších poznámek.

Pokud student provede správně uvedený postup může si legálně a zdarma stáhnout vybraný produkt Autodesku. To platí i pro aktuální verzi programů AutoCAD 2019, Civil 3D 2019 a Revit 2019.

Zoner Photo Studio X zdarma

Naši studenti mohou po dobu studia zdarma využívat tento skvělý program nejen na úpravu fotografií a videa. Licence je platná 1 rok minimálně do roku 2023. Pokud má student naší školy zájem o program, napíše stručný e-mail ze své školní adresy na adresu: tesar @ stavebniskola.cz s žádostí o zaslání postupu. Podrobný postup bude uveden v e-mailu zaslaný studentovi na jeho školní e-mail přímo od Zoneru.

Microsoft Office 365 ProPlus zdarma

Po přihlášení na stránku Microsoftu www.office.com pomocí školního e-mailu a hesla do domény ("k počítači") je možné kliknutím na tlačítko "Nainstalujte si Office" umístěného na stránce vpravo nahoře nainstalovat programy Microsoft Office.

Pro výuku se studentům hodí Word, Excel, PowerPoint, Access ale mohou využít i dalších aplikací. Stejné aplikace pak mohou v odlehčené variantě využít i přímo na webu Microsoftu bez nutnosti instalace.

Allplan firmy Nemetschek zdarma

banner AllplanNemetschek Allplan Česko s.r.o.

Studenti 3. a 4. ročníku oboru Pozemní stavitelství pracují s aplikačním programovým vybavením Allplan v hodinách Virtuálního modelování a Konstrukčního cvičení

Allplan je objektově orientovaný 3D projekční software pro Building Informatoin Modeling (BIM), digitální model stavby

Studentskou licenci lze získat po registraci na portálu Allplan Campus www.campus.allplan.com/cz