Úžasný svět vody

úterý, 27 březen 2018 00:15 | Mgr. Ivana Bejblíková

Od roku 1993 je 22. březen vyhlášen Světovým dnem vody. Naše škola u jeho oslav nemůže samozřejmě chybět! :-)

Dopoledne jsme proto připravili interaktivní soutěžní klání pro žáky místních základních škol. ÚŽASNÝ SVĚT VODY objevovala trojice týmů ze ZŠ Javornického a trojice týmů ze ZŠ Jiráskova. Sedmáci museli prokázat vědomosti i důvtip, ale hlavně schopnost pracovat v týmu. Vyhledávali informace, odpovídali na zvídavé otázky, zkoušeli navrhnout vlastní vodovodní síť a zkoumali fyzikální vlastnosti životodárné kapaliny. Ačkoliv byli všichni velice šikovní, vyhrát může pouze jediný tým. Letos se nejlépe dařilo Elen Hurtové, Tereze Mlíkové, Lucii Lupoměstké, Petrovi Černému a Tobiáši Pilařovi, tedy zástupcům třídy 7.A ze ZŠ Jiráskova. Gratulujeme a doufáme, že se nám podaří z této soutěže vytvořit každoroční tradici, které se budou sedmáci rádi účastnit.