Mladý stavbár Žilina

sobota, 22 říjen 2022 02:13 | Petr Zelenka, MOV

Zdravím všechny fandy řemesla instalatér a zedník.

Ve dnech 11. a 12. října 2022 se konal 12. ročník mezinárodní soutěže Mladý stavbár v Žilině u našich sousedů na Slovensku. Naši žáci se zde zúčastnili soutěže v oboru instalatér a zedník (obkladač).

V případě instalatérů jsme se umístili na nádherném 3. místě. Zedníci se umístili na 4. místě, to 3. jim bohužel "o fous" uteklo.

V případě instalatérů se v obou dnech jednalo o dovednost v oblasti rozvodů vody a kanalizace, montáž I boxu pro podomítkovou baterii a samotnou montáž baterie s ruční sprchou a hlavovým cedníkem, dále montáž rámů pro umyvadlo a závěsné WC se samotnou montáží umyvadla s baterií a WC se sedátkem a ovládacím tlačítkem pro splachování.

U zedníků se jednalo o stavbu z broušených bloků od firmy Wieneberger lepených na speciální lepidlo a také o obklad stěny obklady a mozaikou. Zde hráli o umístění na bedně mezi soutěžícími opravdu drobnosti.

Musím na závěr říct, že to byla povedená akce kde se ukázalo, jak která škola má šikovné studenty a věřím že ostudu jsme naší škole rozhodně neudělali. Už teď se těšíme na další ročník.