Mezinárodní konference ENERSOL

sobota, 27 duben 2024 10:57 | Ing. Miroslav Čermák

Dne 18. a 19. 4. jsme se zúčastnili mezinárodního kola konference ENERSOL v Brně ve složení Jan Indra (soutěžící), Tereza Ondráčková (host), Ing. Miroslav Čermák (učitel) a Mgr. Martin Valenta (SOU Plynárenská Pardubice - koordinátor soutěže Enersol pro Pardubický kraj). V mezinárodním kole prezentují své projekty studenti z Rakouska, Slovinska, Slovenska a České republiky. Toto kolo je vždy nesoutěžní a jedná se o přehlídku studentských prací s tím, že celá práce musí být představena v anglickém jazyce. Když Honza zjistil, že se má zůčastnit tohoto kola, tak začal trochu panikařit a odmítat svoji účast, protože si myslel, že není zdatný angličtinář. Prvotní stres opadl, Honza svoji práci v anglickém připravil a prezentoval na výbornou. Opět ho to posunulo v tom, co je dnes důležité. Umět sám sebe prezentovat, prezentovat a představit svoji práci a umět o ní souvisle hovořit. Viděli jsme i ostatní práce a mohli jsme zhodnotit, jak jsou na tom ostatní studenti.  Akce byla úžasná a budeme rádi, když si příští ročník vyzkouší další studenti z naší školy i z ostatních škol v rámci Pardubického kraje.