Lyžařský výcvik na Dolní Moravě

neděle, 27 leden 2019 19:15 | Jan Škaroupka, 1.A

Zdravím Vás a rád bych Vás informoval o našem lyžařském kurzu, který proběhl na začátku ledna na Dolní Moravě. Naše první lyžování proběhlo v neděli odpoledne, kdy si nás učitelé a instruktoři rozřadili do jednotlivých skupin podle dovednosti. V těchto skupinách jsme setrvávali do té doby, než byla naše dovednostní úroveň hodna postupu. Nikdo nezůstal v poslední skupině, což považuji za úspěch. Během lyžáku proběhlo i několik přednášek. Dověděli jsme se řadu zajímavých věcí o lyžařském vybavení,  mazání lyží, první pomoci a činnosti Horské služby a také o životě na zahraničních vojenských misích. Povětrnostní podmínky byly po stránce sněhu velice dobré, a až na pár dnů (4 z 5), kdy byla mlha, nám počasí docela přálo.

Kvůli doplnění výcviku s námi jela i parta z vyšších ročníků, se kterými jsme se spřátelili a zjistili, že je s nimi i sranda.

Na lyžák jsem se těšil už dlouho před ním a předčil má očekávání. Děkuji, že s námi měl učitelský soubor trpělivost a, že se o nás důkladně staral po celou dobu výcviku. Myslím, že když řeknu, že náš lyžák byl legendární, nebudu se mýlit.                

Jan Škaroupka, 1.A