Lyžařský výcvik na Dolní Moravě

pátek, 12 únor 2016 01:03 | Jiří Skalický

Na lyžařský výcvik jsme se už delší dobu s celou třídou těšili a nemohli jsme se dočkat. Proto jsme také byli mile překvapení, když během týdne napadlo opravdu hodně sněhu. Na "lyžák" jsme se vydali ráno v neděli 10. ledna a kolem oběda jsme byli na místě. Odpoledne po vybalení věcí a rozkoukání po hotelu, kde nám skvěle vařili a chovali se k nám velice slušně, jsme šli na svah. Tam jsme se rozdělili do 4 družstev a výcvik mohl začít :-) Za celou třídu mohu říct, že instruktoři nás toho mnoho naučili a skvěle se o nás starali. To bylo vidět i na tom, že můj spolužák, který na snowboardu pořádně nevyjel na kotvě, na konci lyžáku už bez problému vyjel na lanovce a sjel celou sjezdovku. Každý večer jsme měli zajímavé přednášky (o lyžařské a snowboardové výzbroji a výstroji, mazání lyží, pohybu a chování na horách, první pomoci), ale  také jsme si vyslechli poutavé vyprávění našeho snowboardového instruktora o vojenské misi v Afganistanu. Dokonce přijel i člen horské služby, který nám řekl mnoho zajímavých věcí o své práci a o nebezpečí na horách. Celý týden jsme si všichni užili a vzpomínáme na něj jenom v tom dobrém.

 

Vilém Hojka, 1. ročník