Geodetický kurz v Tramtáryji

úterý, 13 říjen 2020 08:16 | Renata Brůnová, Diana Sedláčková - SI3

29.9. – 2.10.2020, Horní Jelení

Pohledem dvou studentek třídy SI3

Náš kurz se odehrával v Tramtáryji. Mysleli jsme si, že je naše paní učitelka vtipálek, ale skutečně se to tam tak jmenuje. Všichni jsme se setkali v úterý už na místě a postupně se zabydleli. Polovina třídy šla s paní učitelkou Ropkovou na krátký výlet po okolí a zbytek šel vytyčit body, z kterých jsme následující dny měřili.
Jako první měřili „pozemáci“ s panem učitelem Voříškem. Pravda je, že jim počasí moc nepřálo, div, že nezmrzli. Zato vodaři a dopraváci si užili výlet do Borohrádku, dali si v pražírně kávu a vrátili se unavení zpět.
Třetí den měřili naopak „dopraváci“ a“ vodaři“. Počasí už se zlepšilo, tak jsme měli menší výhodu. „Pozemáci“ místo výletu měli dlouhý polední klid a poté turnaj v ping pongu, kde většinu rozdrtila p. uč. Ropková.
Večer všichni dodělávali zápisy z měření a užívali si posledního večera. Hrály se hry, zpívalo se, koukalo na filmy atd. Bylo super prožít týden jen se svojí třídou, když nám od pondělí opět zavřeli školy.


„dopravačka“ Renata Brůnová

 

Ráda bych se s vámi čtenáři podělila o pár našich zkušeností a zážitků z GEO kurzu s p. uč. Voříškem a pí uč. Ropkovou v Horním Jelení. Konkrétně z těch dní, kdy jsme měřili.
Troufám si říci, že i při měření si všechny skupiny užili nějakou tu srandu, my si dlouhé chvíle zkracovali například zpěvem. Je totiž pravda, že počasí se nám moc nevydařilo a my byli po celodenním měření pěkně zmrzlí.
Taky bych chtěla podotknout, že jsme se tam některé věci z hodin GEO přiučili a někdo třeba zjistil, že ho to baví a že to není až tak náročný předmět. Bylo zajímavé zkusit si to na jiném místě než ve škole, v podstatě něco jako v normální praxi. Teď už to jen vše zpracovat do mapy a uvidíme, jak se nám vydařila.
My „pozemáci“ si například užili i super odpoledne s naší paní učitelkou a pingpongovým turnajem či ozdravnou procházkou do lesa. Celkově bych celý kurz hodnotila jako velmi užitý a vydařený.


„pozemačka“ Diana Sedláčková