Dostali jsme vysokomýtského „Oskara“

neděle, 17 březen 2019 22:59 | Za tým z 2. A Vojtěch Dostál

Světla zhasla a tisícové publikum v Šemberově divadle ztichlo. Začalo vyhlášení Výročních cen Vysokého Mýta za rok 2018. Náš tým (Kateřina Menclíková, Adéla Kotrbová, Josef Uher, Vojtěch Dostál, Pavel Šafařík a Jan Pohorský) byl nominován za 1. místo v celorepublikové soutěži o nejlepší návrh (nové) Národní knihovny z vlnitého kartónu a za 1. místo za transportní obal pro model budovy hned ve dvou kategoriích: Za reprezentaci města a školy a v kategorii Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci. Nutno podotknout, že jsme se na tuto akci náležitě připravovali. Naše noční stolky zaplnily knihy od Ladislava Špačka a Gutha-Jarkovského. Tudíž zejména chlapcům se ulehčil výběr toho správného smokingu a motýlky z kartónu ladily s krásnými šaty dívek.

Ve dvoutisícovém publiku bylo slyšet jen tlukot našich srdcí. Věta, kterou jsme si přáli slyšet, se rozezněla mezi tři tisíce diváků z úst jednoho z vysokomýtských zastupitelů pana Filipa Dvorského. Nadšeni, plní dojmů, v paměti zakotveny odstavce knihy Slon v porcelánu, jsme přebírali cenu za aplaudujícího několikatisícového publika. Věříme, že jsme v noblesním prostředí neudělali žádný přešlap.

Chtěli bychom poděkovat Stavební škole Vysoké Mýto, že nám vytvořila podmínky pro stavbu a naší třídní učitelce Janě Břicháčkové za odbornou architektonickou i psychologickou pomoc.

Za tým z 2. A Vojtěch Dostál