SOU - truhlář

Představujeme ročníkovou práci Pepy Pecháčka a Jirky Pejchy, učňů prvního ročníku oboru truhlář (2016).

Zadáním bylo vyrobit lakovaný jídelní stůl libovolných rozměrů ze smrkového masivu. Účelem bylo zopakování si probraného učiva na konkrétním výrobku. To, že se práce velmi povedla, dokazují snímky stolů, které si žáci odnesli domů, aby i rodiče shlédli výsledky práce svých dětí.

Jirka Pejcha

Pepa Pechaek

 

Ročníková práce truhlářů z 1. ročníku (2015) - dvojice smrkových zahradních stolků

 

Ročníková práce truhlářů z 1. ročníku (2014) - dvojice smrkových konferenčních stolků.

 

školní rok třída předmět jméno vedoucí učitel
2014/15 2.T Informační a komunikační technologie - 2D kreslení Josef  BUBEN

Ing. Blanka Stratílková

 

Buben 2015

 

školní rok třída předmět provedení jméno
2013/14 2.T Informační a komunikační technologie kreslení ve 2D
Martin
VÁVRA

2014 Vavra

 

školní rok třída předmět provedení jméno
2013/14 3.T Informační a komunikační technologie modelování ve 3D
Martin
NOVÁK

Postel Novak 2

2014 Novak 02

 

 

Žáci prvního ročníku oboru truhlář dokončili svou ročníkovou práci. Jedná se o set konferenčního stolku a dvou židliček. Vše je vyrobeno z borového masivu a následně nalakováno pomocí stříkací pistole. Při výrobě využili žáci ruční elektrické nářadí. Specifické na tomto výrobku je, že při jeho výrobě nebyl použit žádný kovový spojovací prostředek.

Cílem ročníkové práce je celkové zopakování učiva a jeho aplikace v praxi. Všem žákům se výrobek velmi povedl a za poctivou práci si jej mohli odnést domů, aby i rodiče mohli posoudit, co se jejich děti za pouhý rok stihly naučit.

Ronikova prace 1

Ronikova prace 2

Ronikova prace 3

aci 1 T

Žáci 1. ročníku obor truhlář.

 

Dovolte, abychom se touto cestou pochlubili s prací Tomáše Lošťáka, učně prvního ročníku oboru truhlář. Jedná se o jídelní stůl z olšového masivu. Tomáš si sám nakreslil výkresovou dokumentaci, sehnal vlastní materiál a tak si mohl stůl vyrobit v rámci odborného výcviku. Povrchovou úpravu provedl pomocí napouštěcího oleje ve třech vrstvách.Výroba probíhala bez zádrhelů a většinou zcela samostatně. Hlavní Tomášovou motivací bylo vyrobit stůl pro svého tatínka. To že se výrobek povedl můžete na fotografiích posoudit i vy.

1

3