Soutěž řemesel - SKILL

ŘEMESLO/SKILL je mezinárodní soutěž učňů stavebních řemesel, která se koná každoročně v měsíci září na vysokomýtském náměstí. Soutěž je pořádána od roku 2011.

Soutěž Řemeslo/Skill je ojedinělá v celé České republice svou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se proměňují ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států spolu musí spolupracovat, což je velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky.

Důležitou součástí „Stavařského vysokomýtského svátku“ je i tradiční prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních a studijních oborů a s praktickými ukázkami řemesel a pozvání žáků základních škol Pardubického kraje na celý program. Odborná i laická veřejnost má možnost získat v průběhu několika dnů informace důležité pro vlastní profesní činnost, výběr vhodného učebního oboru pro své děti nebo i informace potřebné pro výstavbu nového domu, bytu nebo jeho rekonstrukci. Se zástupci firem zde mohou konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů apod.

Již 12. ročník mezinárodní soutěž učňů stavebních řemesel SKILL 2023 ve Vysokém Mýtě proběhne 19. - 21. 9. 2023

Spolupořadatelé soutěže jsou: Pardubický kraj, Město Vysoké Mýto, Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto a občanské sdružení ERUDIO. Soutěž by nebylo možné pořádat bez podpory odborných firem, které na soutěž dodávají materiál, za což jim patří velký dík.

Podrobné informace o aktuálním ročníku soutěže najdete na stránkách remesloskill.cz