Geodetické kurzy

geodeti

Využijte možnosti přihlásit se na krátkodobé geodetické kurzy, díky kterým osvědčíte znalosti z oboru geodézie a kartografie (mapování), rozšíříte si přehled v problematice zeměměřičství a získáte možnost zvýšení uplatnění na trhu práce.

Mezi hlavní cíle výuky patří zejména ovládnutí metod měření délek, výšek a úhlů a s ním spojené ovládání příslušných geodetických pomůcek a přístrojů, dálkoměrů, nivelačních přístrojů, teodolitů a totálních stanic. Dále pak znalosti státních referenčních systémů, mapových děl a katastru nemovitostí. Účastníci se naučí i vyhotovovat mapové podklady pro projekty a vytyčovat jednoduché stavby. Každý z nabízených kurzů má kromě teoretické části také tu praktickou, kde si potřebné znalosti pro geodetická měření můžete osvojit.

Pro absolvování kurzů není třeba mít jakékoliv speciální znalosti v oboru geodézie, ani mít složenou maturitní zkoušku.

Geodetický kurzy jsou určeny pro zaměstnance geodetických či stavebních firem, ale  i pro širokou veřejnost, která ve své profesní praxi přijde do styku se zeměměřictvím či je na tuto profesi navázána (např. zahradník, realitní makléř apod.).

Kurz není určen pro získání odborné kvalifikace pro vykonávání zeměměřičských činností dle živnostenského zákona, který vyžaduje jiný typ vzdělání.

Nabídka geodetických kurzů

A - základní kurz geodézie

(16 hodin teorie + 8 hodin praktického cvičení – celkem 24 hodin ve třech dnech)

• Metody měření
    • základní pojmy, jednotky délkové, plošné a úhlové, disciplíny geodézie jednoduché geodetické pomůcky, základní úlohy
    • metody měření délek
    • měření úhlů a měření výšek, využití GNSS v geodézii
    • používané souřadnicové a výškové systémy (S-JTSK, Bpv, ETRS, WGS84)
  • Mapové podklady a metody vytyčování
    • základní pojmy (měřítka, polohopis, výškopis)
    • metody měření polohopisu a výškopisu (klasické, GNSS, fotogrammetrie a DPZ)
    • polární metoda: teoretický základ, přípravné práce, měřické práce metody a postupy vytyčování polohy a výšky
    • zeměměřický zákon 200/1994 Sb. a prováděcí předpisy
    • role ÚOZI na stavbě a osoba odborně způsobilá
  • Katastr nemovitostí a využití katastrálních map
    • katastr nemovitostí ČR (ČÚZK, ZÚ, KU, ZKI)
    • platná legislativa, Katastrální zákon 256/2013 Sb. a prováděcí předpisy katastrální operát - SPI (soubor popisných informací) a SGI (katastrální mapy) geometrické plány a vytyčování hranic pozemků

B - měření výšek technickou nivelací

(8 hodin teorie + 8 hodin praktického cvičení – celkem 16 hodin ve dvou dnech)

• Geometrická nivelace ze středu a plošná nivelace (základní teorie a výpočty)
  • Obsluha a údržba nivelačních přístrojů
  • Měření výšek metodou TN a plošnou nivelací
  • Vytyčení výšky metodou TN

C – měření úhlů a trigonometrické určení výšky

(8 hodin teorie + 8 hodin praktického cvičení – celkem 16 hodin ve dvou dnech)

• Měření úhlů - teodolit (základní teorie)
  • Obsluha a údržba teodolitu / totální stanice
  • Měření výšek Hz a V
  • Trigonometrické měření převýšení

Informace ke kurzům

• Náplň jednotlivých kurzů lze upravit dle požadavku uchazečů,
  • praktické cvičení probíhá ve skupinách 6 – 9 účastníků v parku před školou, ideálně s vlastními, případně školními přístroji.

Vyučující:

• Seminář vede geodet s dlouholetou stavební i učitelskou praxí Ing. Pavel Malý.

Cena kurzu:

• 6 900 Kč / účastníka v případě třídenního kurzu A,
  • 4 900 Kč / účastníka v případě dvoudenních kurzů B a C,
  • cena je konečná, nejsme plátci DPH.
  • V ceně kurzu je zahrnuta teoretická i praktická část výuky, a zahrnuje také komplexní studijní materiály. Cena nezahrnuje cestovné, ubytování a stravování (hradí si každý účastník sám).

Termíny:

• Dle domluvy při zaplnění minimálního počtu 6 účastníků.

Další informace:

• Podrobné plány a přihlášky naleznete ZDE
  • Přihlášky do základního kurzu geodézie - A je nutné zaslat do 10. května 2024.
  • Přihlášky do kurzů B a C lze je nutné zaslat do konce září, případně do konce února příslušného roku - kurzy probíhají zpravidla 2x ročně, dle zájmu účastníků.
  • Kurz probíhá na Střední škole stavební Vysoké Mýto, Komenského 1, Pražské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto.
  • Účastníci získají veškeré studijní podklady a certifikát o absolvování kurzu - kontaktní osoba: Miroslava Vítková, tel.: 465 420 314, 702 292 294, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

absolventiVOS