Zlaté kladívko 2021

čtvrtek, 18 listopad 2021 15:47 | Mgr. Kamil Vimr

V pátek 12. listopadu 2021 proběhla v odborných učebnách naší školy již tradiční řemeslná soutěž O zlaté kladívko.

Soutěž je určena  žákům základních škol a hlavní myšlenkou je představit jim učební obory naší školy hravou a zajímavou formou.

Opět jsme představili učební obory truhlář, zedník a instalatér. V truhlářské dílně si žáci vyrobili adventní svícen za pomocí ručních elektrických strojků. V instalatérské sekci došlo na výrobu stojánku na mobil a v rámci zednické prezentace žáci postavili komín. Vše provázela velice příjemná atmosféra, a to díky zúčastněným žákům, ale i našim studentům, kteří při soutěži pomáhali.

Pro účastníky soutěže byly připraveny hodnotné ceny a především zlaté kladívko. Protože šlo o soutěž, byla jednotlivá družstva bodována a celkové pořadí dopadlo následovně:

1. místo: Matěj Horský, Matěj Dušek, ZŠ Javornického, Vysoké Mýto

2. místo: Eliška Stará, Karolína Pekařová, ZŠ Riegrova, Svitavy

3. místo: Radek Vébr, Vojtěch Vančura, ZŠ Javornického, Vysoké Mýto

4. místo: Filip Vébr, Jonáš Prokeš, ZŠ Javornického, Vysoké Mýto

5. místo: Milan Demeter, Josef Tlustý, Speciální ZŠ, Skuteč

Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným školám za účast v dnešní složité epidemiologické situaci.

Další poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a samotné realizaci této soutěže. DÍKY!!!