Wienerberger fórum 2020

čtvrtek, 20 únor 2020 08:50 | Vojtěch Dostál

Střecha ze stejného materiálu jako strop. Nové střešní izolace nebo doporučení běžet maraton. To bylo Wienerberger fórum 2020.

Vesničani jeli do města. A hned do Hradce Králové. Pravda, mezi námi se našli již zkušení čtvrťáci, kteří cestu měli bez problému. Například z autobusu vystoupili přímo u kongresového centra Aldis, tedy v místě konání, a tak si neužili cestu trolejbusem s KOUPENOU, ale neoznačenou jízdenkou z hlavního nádraží zpět do kongresového centra.

Na samotném fóru jsme měli možnost vidět skvělé prezentace. Přednášející měli perfektně připravené projevy o produktech, které dělají firmy z rodiny Wienerberger. Zástupci z firmy Porotherm nám vysvětlili, jak řešit například napojení svislých konstrukcí k základům. Nejvíce nás zaujal výstup pana Petráška. Jeho prezentace byla mezi posledními a kolegové nás již dopředu připravovali na jeho výstup. P. Petráška nám vtipně vysvětloval technologii střechy z nosníků a vložek nebo demonstrativně předváděl pevnost nové střešní izolace. Tyto poznatky tak můžeme bez obav uplatnit ve svých školních projektech.

Vesničani odjíždějí z města. Ani v Mýtě nejezdí trolejbus, proto nám nikdo nemůže mít za zlé, že papírová jízdenka se neoznačí ve stroječku pro elektronické jízdenky. Nicméně i tento úkol jsme zvládli, a tak nás nezaskočil ani revizor. Co bychom neudělali pro studium města.