Výroční ceny města Vysokého Mýta

pondělí, 27 září 2021 09:51 | Vojtěch Dostál

Opakování je matka moudrosti. Tuto větu slýcháme ve škole velmi často. Především u těžších úloh. Co si zopakovat příjemnější věci? Třeba podruhé obhájit “vysokomýtského Oscara”?
Byl pozdní večer šestnáctého září. Pětice studentů ve složení Pavlína Pechancová, Pavel Šafařík, Josef Uher a Vojtěch Dostál si ve večerních róbách za svitu luny kráčala směr Šemberovo divadlo. V této době zde probíhalo slavnostní vyhlášení Výročních cen Vysokého Mýta.
Nominaci jsme obdrželi za kartonový model přehradní hráze, se kterým jsme vyhráli celorepublikovou soutěž pořádanou Svazem výrobců vlnitých lepenek. Nominovaných však bylo mnoho úspěšných a skvělých projektů, které by určitě stáli za ocenění. O to větší překvapení pro nás bylo, že sošku Kujeby jsme mohli zvednou nad hlavu my. Po veřejném vyhlašování následovala recepce pro oceněné, kde nás žádná “mrcha jedna klouzavá” skoro nezaskočila :)
Ocenění nás povzbudilo do dalších projektů a velice si ho vážíme. Chtěli bychom poděkovat Stavební škole ve Vysokém Mýtě, že nás podporovala v naší mimoškolní činnosti.

Za kolektiv studentů Vojtěch Dostál