Výjezdní zasedání

sobota, 07 říjen 2023 11:45 | Mgr. Eliška Hašková

Ve dnech 27. a 28. září vyrazili naši učitelé s vedením školy a někteří nepedagogičtí pracovníci na výjezdní zasedání do obce Klokočov.
Ubytováni jsme byli v tamějším secesním hostinci a využili jsme také zcela novou zrekonstruovanou stodolu určenou především jako školící místnost. Celému resortu dal jméno zámeček Klokočov, barokní stavba z 18. století obklopená zahradou s rybníkem v anglickém stylu.
Po příjezdu jsme se vrhli na práci. Když skočila provozní porada, všem vyhládlo, a tak přišel vhod dobrý oběd. Odpolední program byl ve znamení školení POKOS, což je zkrácený název pro přípravu občanů k obraně státu, která je nedílnou součástí plánování obrany státu. Nejprve jsem si vyslechli teoretickou část, poté přišly na řadu praktické ukázky sebeobrany, které jsem si měli možnost sami vyzkoušet. Navečer řada učitelů využila společný čas k setkání předmětových komisí.
Po práci je ale potřeba zařadit i legraci a já myslím, že jsme toto heslo splnili, celý následný večer se nesl za zvuků kytary, violy a hromadného zpěvu v duchu velmi příjemné atmosféry.
Druhý den ráno si pan učitel Spilko připravil výzvu v podobě běhu do kopce, nejrychlejší z dobrovolníků byl pan učitel Slavomír Peterka. Komu se nechtělo běhat, ale lákala ho možnost se po ránu trochu protáhnout, zvolil variantu alespoň kopec svižně vyjít. Následně se po snídani pokračovalo ve schůzkách „předmětovek“ a pro zájemce měl pan ředitel nachystané fotky s poutavým vyprávěním o jeho dobrodružném prázdninovém putování po Kanadě. Po obědě jsme se začali pomalu chystat k odjezdu do svých domovů.
Celá dvoudenní akce se velmi podařila, počasí nám přálo, byli jsme v moc hezkém prostředí a užili si tak čas nejen po pracovní stránce.