Truhlářská exkurze - Rojek

pondělí, 15 duben 2024 20:42 | Mgr. Kamil Vimr, Tomáš Rusín

Dne 12. dubna navštívili firmu Rojek v Kostelci nad Orlicí truhláři 1. a 2. ročníku. Historie firmy začíná v roce 1921, kdy ji založil pan Václav Rojek. S kvalitními klasickými dřevoobráběcími stroji vlastní konstrukce úspěšně prosperoval, a to i v období hospodářské krize a v letech válečných. Většina strojů z této doby je dodnes funkční a přes určité technické opotřebení stále hojně používáno pro svou nadčasovou konstrukcí.

Se studenty jsme si prohlédli výrobní závod i předváděcí halu s kompletním sortimentem dřevoobráběcích strojů, včetně uceleného sortimentu tepelné techniky, který je vedle strojů také součástí výrobního programu. V rámci exkurze jsme se mohli dokonale seznámit s konstrukcí jednotlivých dřevoobráběcích strojů, způsobem jejich výroby a konečné montáže.

Velké poděkování za možnost firmu navštívit a exkurzi realizovat patří panu Václavu Hříbalovi.