Truhláři v PSP Izoterm

úterý, 09 listopad 2021 15:01 | Mgr. Kamil Vimr, Tomáš Rusín

3. listopadu 2021 proběhla další vzdělávací akce našich truhlářů. Tentokrát navštívili učňové 1. a 2. ročníku oboru truhlář firmu PSP Izoterm se sídlem ve Vysokém Mýtě.

Firma PSP Izoterm s.r.o. se zabývá výrobou sendvičových panelů pro obytné kontejnery, chladírenské a mrazírenské boxy, automobilové nástavby a lehké montované stavby metodou pěnění do dutin. Tato technologie byla dále rozšířena o výrobu tvarových dílů izolace z tvrdé a viscoelastické („paměťové“) polyuretanové pěny. Dále opracovává masivní dřevo, překližky a další materiály na bázi dřevní hmoty. A to bylo především tématem naší návštěvy.

Mohli jsme shlédnout výrobní program, který obsahuje tvarové díly vyřezávané z bloků izolačních materiálů jako jsou segmenty pro izolaci potrubí, izolační prvky komínových systémů, izolační panely pro stavebnictví, tvarové díly pro stavebnictví apod.

Také jsme viděli při práci CNC 3D frézku, CNC formátovací pilu, lis a další moderní stroje.

Moc děkuji Petru Zimovi a Martinu Nešporovi za umožnění návštěvy firmy.