Trénink pro řemeslníky

pátek, 14 únor 2020 12:41 | Ing. Jana Břicháčková

Třeťáci oboru Zedník ve čtvrtek 6. 2. vyrazili do Hradce Králové, kde se v Aldisu konaly workshopy se souhrnným názvem Trénink pro řemeslníky. Akci organizovala společnost Saint-Gobain. Workshopy byly v rukou odborníků jednotlivých divizí.

Dozvěděli se, proč a jak provádět akusticky účinné sádrokartonové konstrukce, a prohlédli si krok za krokem montáž suchých podlah od Rigipsu.

Isover nabídl souhrnnou prohlídku izolačních materiálů a ukázku, jak zateplovat fasádu. K tomu všemu byl perfektní výklad ohledně termodynamiky konstrukcí.

Divize Weber předvedla novinky ve fasádách, jako např. mozaikové omítky, imitaci pohledového betonu, případně pružný nátěr pro překlenutí trhlin. Tyto materiály a technologie mohli vidět přímo na místě aplikovat, včetně kompletního technologického postupu. Dále byla probrána problematika lepení obkladů a dlažeb, od výběru lepidla, přípravy podkladu až po samotné lepení a následující spárování.

Celá akce byla výborně zorganizována a má smysl nejen pro naše studenty, ale i pro všechny řemeslníky v praxi. Odnesli jsme si spoustu nových zkušeností, nápadů a informací, které jinde než v praxi nebo na takových workshopech nezískáme.