Titanic Freddie AIDS

pondělí, 21 listopad 2022 11:07 | Mgr. Eliška Hašková, Mgr. Tereza Škodová Jandáčková

Dne 14. listopadu navštívili naši studenti 1. a 2. ročníků v prostorách vysokomýtského M - klubu Projekt Titanic Freddie AIDS. Stojí za ním bývalý komorník Freddieho Mercuryho Peter Freestone a hudebník Milan Šatník.
Hlavním cílem přednášky bylo všechny přítomné varovat před nebezpečnou nemocí, na kterou Mercury zemřel. „Je to projekt pojmenovaný podle dvou světových pojmů, lodi Titanic a Freddiem Mercurym! Oba byli potopeni vůči své velikosti maličkostí. Titanic nárazem do ledovce, z něhož byla vidět jen malá část. A Freddieho zabila neviditelná nemoc,” vysvětlil název celé besedy Šatník.

Po úvodním videu o tomto hudebním velikánovi studenti poslouchali v anglickém jazyce vyprávění Petera o posledních čtyřech letech zpěvákova života, kdy ho již postupně ničila nemoc AIDS. V závěru se pak mohli zeptat na cokoli, co je zajímalo.