Subterra cup - okresní finále 2. místo

pátek, 02 prosinec 2022 11:15 | Mgr. Tomáš Černý

Dne 23.11. 2022 se v hale Skalka v České Třebové uskutečnilo okresní finále Subterra cup ve florbalu chlapců.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý s každým a první dvě družstva z každé skupiny postupovala do finálové části turnaje. Vítěz turnaje a druhé družstvo, pak postupují do krajského finále.
Družstvo našich chlapců se ve skupině postupně utkalo s družstvy:
Gymnázium Česká Třebová
Gymnázium a obchodní akademie Svitavy
Střední škola gastronomická a technická Žamberk

Všechna tato družstva jsme celkem bez problémů porazili a postoupili do semifinále. Tam nás čekal těžký soupeř v podobě domácího týmu Střední školy dopravní a technické česká Třebová. Utkání bylo velmi dramatické a vyrovnané. Nakonec ho rozhodl jediný gól, který jsme vstřelili my. Jako tradičně nás podržel výborným výkonem náš gólman - Vojta Tomšíček.
Ve finále jsme se utkali s nejsilnějším soupeřem, družstvem Střední školy zahradnické a technické Litomyšl. Nástup do zápasu jsme měli impozantní a během krátké chvíle jsme vedli 2:0. Dobře jsme bránili a brankář stále výborně chytal. Pak bohužel začaly docházet síly, možná i toho důvodu, že jsme hráli dvě utkání bezprostředně po sobě. Soupeř dokázal v posledních dvou minutách skóre otočit. Nejdříve srovnal na 2:2 a v poslední vteřině zápasu vstřelil i vítězný gól a vyhrál šťastně 3:2.
Chlapci byli z porážky mírně zklamaní, ale důležité bylo, že jsme dokázali postoupit do krajského finále, stejně jako minulý rok.

Za výbornou reprezentaci školy bych chtěl poděkovat těmto žákům:
1. A - Jan Zamastil, 1. B - Oliver Zavoral, Filip Kubíček, 2. A - Tomáš Briol, Ondřej Neuman, 2. B - Jan Majtner, 2. C - Tomáš Nový, 2. ITZ - Matěj Prokop, S3 - Martin Vojta, Vojtěch Tomšíček, Jan Zmek, 3. ITV - Ondřej Svoboda