Sportovní kurz 2.A a 2.B

čtvrtek, 21 září 2023 16:07 | Studenti 2. A a 2. B

Co na něho říkají studenti z 2. A?

V úterý 12. 9. jsme se v osm hodin sešli před budovou školy. Po chvíli čekání na opozdilce jsme konečně vyrazili na strastiplnou cestu do Kostelce nad Orlicí. Ještě po cestě tam jsme vyzkoušeli pumpičky i lepení. I přes to jsme úspěšně dorazili do cíle. Zabrali jsme si chatky, zabydleli se a šli se projít k zámku v empírovém stylu.
2 den nás služba budila se slovy "Vstávej, ty vokurko vožralej" a na druhý den jsme si udělali výlet na Potštejn. Po skoro osmi milionech kilometrů dlouhé cestě nám nohy sice umíraly, ale my to přežili. Nakonec po softbalovém tréninku je druhý den úspěšně za námi.
Třetí den jsme se uchýlili k vodnímu dobrodružství na Divokou Orlici, která nebyla vůbec divoká. Nasedli jsme na proud, po kterém jsme se vydali do Týniště nad Orlicí. Po cestě na nás čekalo spoustu nástrah v podobě silných proudů a nebezpečných kořenů. Po náročném překonání vodní elektrárny jsme vysedli poblíž nákupního centra. Po nákupu jsme se vydali na železniční stanici, ze které jsme se vlakem vypravili do Kostelce nad Orlicí. Po večeři jsme otestovali své vědomosti a zaslouženě se ztrapnili.
Cesta nazpět ke škole byla kupodivu o dost kratší než v úterý a tak jsme sportovní kurz zakončili příjemnou projížďkou na kolech.
Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Ropkové, Odložilové a Burešové, panu učiteli Truhlářovi a Čápovi, že to s náma přežili. ;-)

A jak si kurz užila 2. B?

Od 12. 9. do 15. 9. 2023 proběhl na naší škole sportovní kurz tříd 2. A a 2. B. Ráno jsme na kole vyrazili do Kostelce nad Orlicí, kde jsme byli ubytováni v chatkách. Bohužel, cesta se nám protáhla, měli jsme několik defektů na kole. Druhý den jsme pochodovali celkem 25 km krásnou přírodou kolem Divoké Orlice do Potštejna a zpět. Další den nás čekaly vytoužené kanoe. Pod  vedením pana učitele Michaela Nováka jsme sjížděli řeku Orlici do Týniště nad Orlicí. Spousta kanoí se překlopila, ale i tak jsme si to moc užili. Večer nás bolelo celé tělo. Večerní hry byly už jenom třešničkou na dortu, abychom šli do postele unaveni. Poslední den cesta domů na kole probíhala v klidu, 30 km jsme zvládli s úsměvem.

Komentáře studentů 2. B:

“Líbilo se mi na vodě, akorát to ke konci bylo dlouhé. Na kole se jelo dobře až na cestu do kempu. V Potštejně jsem byl už po 4-té, takže se to dalo.”
“Na  kurzu se mi líbilo, bavili mě různé sportovní aktivity užil jsem si i plavbu na vodě. Kurz beru jako super zážitek a zažití něčeho nového.”
“Bavily mě společné soutěže. Nelíbil se mi přístup majitele kempu ke sprchám a moc mi nechutnaly večeře.”
“Sportovní kurz jsem si užil, jeli jsme na kole i na kanoi. Líbilo se mi, že bylo dobré počasí, ale nebyl jsem spokojen s některými pokrmy v kempu.”
“Sportovní kurz jsem si užil. Nejvíc mě bavila plavba na lodích. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsme nebyly s klukama na chatce.”
“Mě to tam bavilo, ani jednou jsme se na lodi nepřeklopili, ale nelíbila se mi večerka.”
“Sportovní kurz se mi líbil o dost více než minuly rok adaptační kurz, protože bylo více sportu a líbily se mi i večerní hry.”
“Sportovní kurz se mi docela líbil. Byla to zábava. Program nebyl špatný. Bavil mě nejvíc čtvrtek. Na vodě to bylo dobrý, a i když to neumím, tak mě to bavilo. Nelíbil se mi systém chatek.”
“Sportovní kurz se mi moc líbil, nejvíc mě asi bavila voda a moc se mi nelíbila cesta tam, protože jsme pořád zastavovali a už to bylo otravné.”