Soutěž o nejlepší projekt

sobota, 09 říjen 2021 13:31 | Vojtěch Dostál, absolvent

Období dokončování ročníkového projektu. Dodělávání maturitních otázek. Jednoduše doba s dostatkem volného času. Když má člověk tolik času ”nazbyt”, tak proč se nepřihlásit do soutěže od firmy Wienerberger se svým ročníkovým projektem.
První místo školního kola soutěže získal Martin Vojtíšek se svým propracovaným návrhem krytého bazénu a druhé místo za naprojektování městské knihovny obsadil Vojtěch Dostál (autor článku).
Tyto projekty postoupily do celorepublikového kola, kde jsem obdržel cenu za inovativní přístup, kterého si vážím.
Hlavní myšlenkou mého projektu bylo udělat nevšední knihovnu pro širokou veřejnost. Budovu jsem navrhoval na parcelu v Pardubicích nedaleko vlakového nádraží. Velikost parcely umožňovala kolem budovy vytvořit park, který vstupuje do objektu pomocí velkoformátových oken. Uvnitř v čítárnách si ovšem nemusíme pouze číst Romea a Julii. Můžete zde využít multimediální místnosti nabízející zážitek z virtuální reality, nebo komorní videoprojekci. Samozřejmostí jsou IT místnosti, velkokapacitní fond knih, dětský koutek, nebo kavárna.
Máte chvilku? Dejte si kafíčko a prohlédněte si vizualizaci knihovny, která vám můj projekt přiblíží ještě o něco více.