Soutěž betonových kanoí

pondělí, 17 červen 2024 11:08 | Kateřina Dobiášová

Ve čtvrtek 6. června jsme se vydali na soutěž betonových kanoí do Prahy na Fakultu stavební ČVUT, kde jsme i s ostatními pěti školními týmy nechaly naše modely a přesunuli se na SPŠ Dušní. Tam jsme prezentovali naše projekty a zůstali po té na spaní. Druhý den ráno jsme jeli zpět, vyzvedli jsme naše kanoe a přejeli společně na retenční nádrž Jiviny. Původní plán, závodit na vltavské loděnici, byl kvůli 1. povodňovému stupni změněn. Tam jsme provedli zkušební jízdu, která byla úspěšná. Proběhly 3 závody, ve kterých jsme vyslali 3 různé posádky. Každou plavbu jsme se drželi okolo druhého až třetího místa. Vítězná byla každá posádka, která se nepotopila a doplula do cíle. Domů jsme si všichni odvezli na památku vláknobetonové medaile a gumové kačenky od ČVUT. Díky všem, kteří se na betonové kanoi podíleli: studentům za pracovní nasazení, panu učiteli dr. Novákovi za morální podporu a panu učiteli Fikejsovi za technickou podporu. Teď už zbývá jen najít místo, kde si kanoi vystavíme.