Slavnostní setkání stavařů

čtvrtek, 17 listopad 2022 07:32 | Mgr. Eliška Hašková, Mgr. Tereza Jandáčková Škodová

V pátek 5. listopadu se v Šemberově divadle uskutečnilo „Slavnostní setkání stavařů.“
Na programu bylo v úvodu představení plánů školy a prezentování realizace Kviss učebny. Dále se posluchači dozvědeli o možnosti prospěchového stipendia za dobré studijní výsledky, na který opětovně přispěla firma MDS Solution a předala zástupcům studenské rady finanční šek v hodnotě 100.000 Kč. Studenti školy informovali o novém projetku výsadby stromů a jeden z ambasadorů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, tzv. "Dofe", přítomné seznámil s tímto programem, který má podpořit komplexní rozvoj schopností a dovednosti mladých lidí skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity.

Hlavním bodem setkání bylo vyhlášení výsledků fotosoutěže – Inženýrská stavba 2022. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích: fyzická fotografie a digitální fotografie. O vítězi kategorie digitální fotografie rozhodla široká veřejnost v rámci hlasování na sociálních sítí. Zvítězil student Šimon Sojka s fotografíí Železniční most. Pořadí v kategorii fyzických fotografií určila odborná porota. Jako nejlepší zvolila fotku autorky Kateřiny Kunáškové.

O hudební dobrovod se po celé dopoledne postarala skupina Junior Band ZUŠ Vysoké Mýto. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem, kdo se do soutěže zapojili. Také patří dík všem, kdo přispěli na ceny a prospěchové stipendium pro budoucí stavaře.