Školní volejbalový turnaj

středa, 22 prosinec 2021 14:20 | Matěj Vtípil

20. prosince se uskutečnil tradiční školní volejbalový turnaj.
Letos se zúčastnilo 9 týmů rozdělených do dvou skupin. Mile překvapila 1.ITZ, která se turnaje zúčastnila i přes nepříznivé podmínky.
Mimo týmy žáků zde soutěžil i tým kantorský (EDUtým), který se naprosto bravurně probojoval svojí skupinou (A) do finále. Plnému počtu bodů jim zabránila jen 2. C, která s nimi dokázala uhrát jeden set. Na druhém místě skupiny se umístila SI3.
Ve skupině B exceloval tým SI4. Neporaženě se probojoval až do finále. Boj o druhé místo skupiny byl bodově vyrovnaný. 2. příčka skupiny byla obsazena týmem 1. A jen díky jejich vzájemnému zápasu s 2. A. Utkání o 3. místo bylo nerozhodné na sety, díky lepšímu bodovému skóre vyhrává SI3 nad 1. A.
Pro finálový zápas bylo mezi SI4 a EDUtýmem dohodnuto, že se finále odehraje na dva vítězné sety. SI4 tak svou definitivní výhru potvrdila až po třetím z velice napínavých a vyrovnaných setů. Může se tak chlubit výhrou ve všech třech turnajích, které se za dobu jejich studia pořádaly (minulý rok se turnaj kvůli covidu neuskutečnil).
Celý turnaj provázely krásné akce, dobrá nálada a sportovní duch. Sláva vítězům, čest poraženým.