Rozvoj vodní dopravy v ČR

čtvrtek, 20 květen 2021 18:40 | Ing. Romana Novotná

Přednášku online formou na téma Rozvoj vodní dopravy v ČR a zajímavé stavby a plány mohli sledovat ve středu 19.5.2021 studenti třetího a čtvrtého ročníku maturitního oboru vodního hospodářství. Kromě našich současných studentů se k přednášce připojili i někteří absolventi.
Prezentaci uvedl ředitel Ředitelství vodních cest Ing. Lubomír Fojtů a o jednotlivých realizovaných či plánovaných stavbách referovali vedoucí oddělení realizace Ing. Jaromír Manďák a investiční referent Ing. Martin Vavřička.
Účastníci přednášky viděli spoustu zajímavých fotek a vizualizací. Jako příklad lze uvést tolik diskutovanou stavbu Plavebního stupně Děčín nebo přístavy na Vltavě (přístav v Českém Vrbném jsme navštívili v září 2019 v rámci odborných exkurzí), na Labi či na Baťově kanále. Závěr přednášky patřil zdařilé rekonstrukci Plavební komory Hořín.