Skill opět přivítá soutěžící z celé ČR a Slovenska

středa, 23 srpen 2023 16:32 | Ing. Šárka Poláčková

Letos již po dvanácté, opět v září, v termínu 19. - 21. 9. 2023, se sejdou učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska, aby si v praxi vyzkoušeli to, co se do této doby naučili. Školy i letos projevily o soutěž enormní zájem, na vysokomýtském náměstí se tedy sejde celkem 34 dvoučlenných družstev v oborech montér suchých staveb, instalatér, zedník a truhlář. Jednotlivá družstva dostanou soutěžní zadání a předvedou odborné porotě a divákům, jak si se zadanými úkoly poradí. Soutěž je svým konceptem unikátní, protože simuluje skutečné podmínky na stavbě. Tak, jak to probíhá ve skutečnosti, nejprve zedníci postaví stavby a na ně budou navazovat ve svých zadáních instalatéři a montéři suchých staveb. Truhláři budou pracovat dva dny na svých vlastních zadaných úkolech.

Po dobu celé soutěže je zajištěn bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost, zaměřený převážně na ukázky z nejnovějších moderních trendů v jednotlivých soutěžních oborech i mimo ně. Mezi nejatraktivnější bude patřit simulátor bagru, který si budou moci návštěvníci vyzkoušet, těšit se mohou též na ukázky práce s drony či nejmodernějším nářadím a nebude chybět ani tradiční řemeslo, které budou zastupovat kováři. 

Starší děti, které se brzy budou rozhodovat co dál po základní škole, se mohou přijít podívat a třeba získají lepší představu o budoucích studijních a učebních možnostech. Na náměstí se bude prezentovat Stavební škola Vysoké Mýto jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill, a další školy z Pardubického kraje.

Veřejnost bude mít i letos jedinečnou možnost poradit se s profesionály z různých oborů o postupech při rekonstrukcích či stavbách nových domů. Mimoto zde odborné firmy představí též absolutní novinky na trhu. 

O celé akci se můžete nově dozvědět více na webových stránkách akce a sociálních sítích:

www.remesloskill.cz   Instagram Řemeslo SKILL   Facebook Řemeslo SKILL

PROGRAM KONZULTACÍ

19. - 20. září

Stavební systémy a materiály, cihly, tvárnice, překlady, stropy, komínové systémy, omítky, lepidla - HELUZ, YTONG, BAUMIT.
Možnosti úspory za energie. Izolace staveb, možnosti zateplení, použité materiály, funkce a význam tepelných izolací, /ISOVER/.

19. - 21. září

Využití sádrokartonu ve stavebnictví. Systémy suché výstavby /KNAUF, RIGIPS, SINIAT, FERMACELL, Cech suché výstavby ČR.
Aktuální trendy v oblasti sanitární techniky, moderní a funkční vybavení koupelen a kuchyní.  Vodovodní baterie, instalatérství /HANSGROHE, LAUFEN, SCHELL ARMATUREN, ALCADRAIN, FV- PLAST.
Ukázka práce s nejmodernějším nářadím včetně možnosti vyzkoušení. Odborná konzultace a poradenství/ BOSCH.
Jedinečná možnost vyzkoušení práce s bagrem na simulátoru firmy STRABAG.

Spolupořadatelé soutěže
Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, Stavební škola Vysoké Mýto, Školní dílny z.s., ERUDIO CZ

Partneři soutěže
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby v ČR

Za organizátory soutěže
Ing. Šárka Poláčková
Školní dílny z.s.