Regionální matematická soutěž

úterý, 04 duben 2023 14:35 | Mgr. Irena Ropková

Žáci naší školy se každý rok účastní matematických soutěží. Ani letošní rok není výjimkou. Již jsme informovali, že v březnu proběhl matematický Klokan a nyní jsme se zúčastnili 38. ročníku Regionální matematické soutěže.

Regionální matematickou soutěž pořádá Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Krajským úřadem Pardubického kraje a s Jednotou Českých matematiků a fyziků. Soutěž je určena pro žáky středních odborných škol, středních integrovaných škol a středních odborných učilišť.

Matematického klání se zúčastnilo přes 20 středních škol z několika krajů. Naši školu reprezentovali Patrik Tomášek a Štěpán Jiřena z 1. C, Lucie Vanišová a Kryštof Tringela z 2. B a Jan Indra z S3. Ve velké konkurenci všichni dosáhli krásných výsledků! Ve dvou kategoriích (druhý a třetí ročník SŠ) jsme dokonce obsadili úžasné druhé místo.

Tímto Lucce Vanišové a Honzovi Indrovi ještě jednou moc gratulujeme!

Všem účastníkům děkujeme za účast a krásnou reprezentaci školy.