Projekt Betonové kanoe

pátek, 15 září 2023 14:04 | Daniela Jelínková V3, Katrin Horáčková S3

Na konci školního roku nám přišla zajímavá výzva, zapojit se do projektu Betonové kanoe, kterou pořádá Fakulta stavební ČVUT Praha. Ve čtvrtek 7. září bylo v Praze představení projektu a seznámení se zadáním. Do Prahy jsme odjeli za doprovodu pana učitele Nováka. Učitelé viděli přípravu betonové směsi a betonáž, kterou jsme si vlastníma rukama vyzkoušeli. Směs míchali studenti ze SPŠ v Dušní. Když měla směs dobrou konzistenci, tak nebyl žádný problém s nanašením. Když byla směs namíchána špatně, tak bylo složitější ji dobře rozprostřít.

Po ukončení betonáže jsme si prohlédli laboratoř hydrauliky s modely a také laboratoř betonových konstrukcí, kde byl testován robot na zdění domů a "fakultamade" betonová 3D tiskárna. Následoval oběd a prezentace výroby formy na kánoe a popis prvních betonových kanoí. Bavili jsme se také o závodech betonových kanoí a jejich průběhu.