Pozemáci na stavbě

neděle, 29 říjen 2023 21:45 | Ing. Marta Burešová, Mgr. Tereza Škodová Jandáčková

Dne 12. – 13. 10. proběhla plánovaná exkurze studentů 3. a 4. ročníků Pozemního stavitelství. 12.10. byla na programu prohlídka stavby obchodního centra v Rychnově nad Kněžnou a pavlačových bytových domů, kde výstavbu provádí firma Agile. 13.10. studenti absolvovali komentovanou prohlídku apartmánových domů a wellness centra na Dolní Moravě.

Ohlasy studentů:

„Exkurze mi přišla zajímavá a odnesl jsem si mnoho poznatků (např. skladby konstrukcí, vrtání pilot, představa o ceně objektu a další). Zaujal mě také přístup odborníků z firmy Enteria, kteří nás provedli po stavbě. Nejvíc se mi líbily stavby apartmánů. Oba dva dny mi daly možnost náhlednout do cen nemovitostí v různých lokalitách.“

„Dnešní exkurze na Dolní Moravu se mi líbila. Mohli jsme nahlédnout na výstavbu wellness a apartmánových bytů. Jsem velmi zvědavá, jak firma dotáhne tyto stavby a jaké bude finále wellness a bytů. Exkurze mi dala jiný pohled na Dolní Moravu a lepší představu o tom, co se učíme v lavicích.“

„V pátek 13. října jsme se vydali objednaným autobusem na Dolní Moravu. Na exkurzi jsme se dozvěděli spoustu informací, ale nejvíce mě překvapilo, jak složité a nákladné je samotné založení stavby. Také mě zaujalo, kolik celý projekt bude stát. Je až neuvěřitelné kolik nových staveb vyrostlo na Dolní Moravě v posledních letech. Exkurzi jsem si moc užil.“

„Exkurze tříd S4 a S3 byla vydařená. Velmi zajímavé byly apartmány v blízkosti hotelu Vista, které jsou založeny na pilotách. Prohlédli jsme si stavbu jak z exteriéru tak interiéru. Za zmínku stojí také wellness, které bude umístěno vedle hotelu Vista. Zatím se dělaly piloty, což je základ celé stavby. Až budou oba projekty hotové, už vím, kam pojedu.“

„Na exkurzi jsem se dozvěděla, jak se zakládají stavby v takovémto hornatém terénu. Kolik materiálu bylo nutné pro výstavbu všech apartmánů zajistit, jaké problémy se při návrhu objevily a jaké změny se musely provést. Líbilo se mi, že nám všichni ochotně odpovídali na naše dotazy a firma Enteria nám nabídla možnost brigády.“