Popluje stavebka

středa, 07 únor 2024 12:28 | Kateřina Dobiášová, Katrin Horáčková a Michael Novák

V úterý 30. ledna jsme vyjeli na Fakultu stavební, ČVUT v Praze, abychom prezentovali vývoj naší betonové kanoe a také zjistili, jak na tom jsou ostatní školy zapojené do projektu. Před samotnými prezentacemi jsme si ještě mohly prohlédnou hydrotechnickou laboratoř se simulátorem deště, laboratoř ocelových konstrukcí, kde jsme viděli v akci Charpyho kladivo a také nás doktorka Kovářová poutavě seznámila s geologií a se základním dělením hornin.  Po prohlídce nás v posluchárně přivítal proděkan a pan profesor Štemberk a následovaly prezentace škol. Zde se musíme pochlubit, že jako jediní máme vyzkoušenou "betonáž" lodě (je totiž z lepidla a perlinky) a doufáme, že nás v nejbližších dnech čeká test na vodě, kam bude naše “kánojka” dovezena novým školním autem, ale o tom zase někdy příště.