Okresní finále ve fotbale SŠ

čtvrtek, 27 říjen 2022 13:53 | Mgr. Tomáš Černý

21. října 2022 se na fotbalovém stadionu - hřišti s umělou trávou v Chocni uskutečnil finálový turnaj ve velkém fotbalu okresu Ústí nad Orlicí.

Vysoké Mýto - Česká Třebová
Vítězové se utkají o celkové vítězství v turnaji a postup do krajského finále, poražení pak o třetí místo.

V prvním semifinále podle očekávání zvítězila Obchodní akademie a střední škola cestovního ruchu Choceň. Naše semifinále se Střední školou technickou a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová pak následovalo.

Hrálo se větrném počasí,měli jsme mírnou převahu a i trochu štěstí, když soupeř neproměnil nějaké šance. První gól jsme ,ale vstřelili my na konci poločasu. Hlídali jsme zkušeně stav a během druhého poločasu jsme přidali ještě dva góly z penalt, které byly zasloužené díky našemu tlaku a jeden ze hry. Soupeř v koncovce ještě vstřelil góly, ale díky zodpovědné hře celého družstva, jsme výsledek 4:2 uhájili a postoupili do finále.

Ve finále nás podle očekávání čekal nejtěžší soupeř a to družstvo z Chocně. Měli jsme s nimi nedávnou zkušenost z okrskového kola, kdy jsme těsně vyhráli 1:0 a tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého.
Zápas ale vyzněl překvapivě jednoznačně v náš prospěch. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili, sami jsme vstřelili po výborném výkonu celého družstva tři branky a ani snížení stavu v samém závěru naše vítězství 3:1 neohrozilo.

Celkově jsme tedy zvítězili a postoupili do krajské finále v květnu příštího roku!!!
Celému družstvu bych chtěl poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy!!!