Matematické soutěže

úterý, 26 březen 2024 09:48 | Mgr. Irena Ropková

Žáci naší školy se každý rok účastní matematických soutěží. Ani letošní rok není výjimkou. Ve středu 20. března jsme se zúčastnili 39. ročníku Regionální matematické soutěže a v pátek 22. března proběhlo školní kolo Matematického klokana.

REGIONÁLNÍ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ

Regionální matematickou soutěž pořádá Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Krajským úřadem Pardubického kraje a s Jednotou Českých matematiků a fyziků. Soutěž je určena pro žáky středních odborných škol, středních integrovaných škol a SOU.

Matematického klání se zúčastnilo mnoho středních škol z několika krajů. Naši školu reprezentovali Jan Koudelka a Dominik Záruba (oba 1.ITZ), Jan Bárta (1.A), Lucie Mlynářová (1.C), Jakub Vincenc (2.A), David Hejzlar (V3), Lucie Vanišová (D3), Jan Indra (S4) a Lucie Pávková (I4). Ve velké konkurenci všichni dosáhli nádherných výsledků! 

V kategorii 1. ročník SŠ vyhrála (!!!) Lucka Mlynářová, v kategorii 1. ročník SOU obsadil Honza Koudelka úžasné 2. místo. GRATULUJEME!

Je třeba podotknout, že velmi dobře si vedli i ostatní naši nominovaní. Medailové pozice byly na dosah, neboť Dominik Záruba, Lucka Vanišová a Lucka Pávková obsadili ve svých kategoriích 4. místo.

MATEMATICKÝ KLOKAN 

Naše škola se zapojila i do mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan, jejímž cílem je podpořit zájem o matematiku a prověřit logické myšlení žáků. Soutěže se zúčastnilo celkem 73 žáků ze všech ročníků. Pro nejlepší ohodnocení si „doskákali“:

  • v kategorii Junior (1. a 2. ročník):
    • Pavlína Nováčková (1.A), Tomáš Jílek (1.C), Zdeněk Brázda (1.B)
  • v kategorii Student (3. a 4. ročník):
    • Martin Hrabě (I4), Adam Petráň (D3), Lucie Pávková (I4)

Výsledky všech soutěžících se odesílají k dalšímu zpracování.

Soutěžícím děkujeme za účast a pěknou reprezentaci školy, vítězům blahopřejeme!