Lyžařský kurz 1. A a 1. B

pondělí, 16 leden 2023 07:01 | Studenti 1. B

Dne 2. 1. 2023 jsem vyrazili společně s 1.A na lyžařský kurz do Krkonoš na chatu Portášky. Cesta byla sice dlouhá, ale jelikož jsme se přes vánoční prázdniny neviděli, zabavili jsme se povídáním a posloucháním písniček.

Všichni jsme se už moc těšili na závěje sněhu a legraci při lyžování. Po příjezdu na místo nás ale čekalo zklamání. Místo očekávaného sněhu nás přivítalo jen bláto a tráva na sjezdovce. Proto se učitelé rozhodli, že budeme jezdit každý den ráno skibusem do Pece pod Sněžkou, kde byly příznivější sněhové podmínky. Všem se hned rozzářily oči, když druhý den spatřili zasněženou sjezdovku. Počasí bylo hezké a lyžování jsme si až do středy užívali.

Od čtvrtečního rána hodně pršelo, zůstali jsme tedy na chatě a hráli hry. Nakonec jsme za den odpočinku byli rádi. Načerpali jsme alespoň nové síly na poslední den.

V pátek ráno jsme nadšeně vyrazili naposledy skibusem do Pece. Za krátkou chvíli jsme ale byli kvůli děšti, který stále nepřestal padat, celí mokří. Proto se učitelé rozhodli, že se vydáme zpět na ubytování, abychom si sbalili poslední věci a mohli vyrazit domů.

Po pěti dnech na horách jsme byli všichni unavení a cestu autobusem do Vysokého Mýta jsme prospali. Lyžařský kurz jsme si náramně užili, i když nestálo počasí po celou dobu na naší straně, klidně bychom jeli na hory ještě jednou.