Krajské finále Subterra cup

úterý, 22 únor 2022 15:17 | Mgr. Tomáš Černý

Do krajského finále, které se konalo 15. 2. 2022 v Pardubicích jsme postoupili po vítězství v okresním finále.

Při krajském finále, kterého se zúčastnilo 6 družstev, byla družstva rozdělena do dvou skupin po 3 účastnících.
S námi ve skupině byla družstva SPŠ Chrudim (Střední průmyslová škola CHrudim) a Obchoďáci (Obchodní akademie a Jazyková škola Pardubice).

Ve skupině se nám úplně výsledkově nevedlo, oba zápasy jsme prohráli, i když jsme v obou zápasech byli lepším týmem, jak nám potvrdili organizátoři a i soupeři z druhé skupiny.
Po celý turnaj nás srážely nedostatky v návratu hráčů do obrany a tyto chyby dokázali soupeři z rychlých protiútoků trestat. A tak i když jsme v zápasech měli místy až drtivou převahu, výsledky tomu neodpovídaly.

Výsledky ve skupině:
Stavebka Vysoké Mýto - SPŠ Chrudim 2:3
Stavebka Vysoké Mýto - Obchoďáci 2:3

Nakonec se, ale tak moc nedělo, do další fáze postupovala všechna družstva a tak rozhodující zápas měl teprve přijít.
Vítězná družstva ze skupin postoupila přímo do semifinále a my jsme se o postup do zápasu o finále utkali s družstvem IBK Suhsi (Gymnázium a Střední odborná škola letecká Moravská Třebová).
Zápas byl velmi vyrovnaný. V normální hrací době skončil remízou a tak ke slovu přišly samostatné nájezdy. V této chvíli nás podržel brankář Vojta Tomšíček z 2. A, ten svými výbornými zákroky zařídil náš další postup.
Stavebka Vysoké Mýto - IBK Sushi 5:4 na samostatné nájezdy.

V semifinále a tedy zápase o finále jsme se utkali s družstvem se kterým jsme měli již zkušenost ze skupiny a to Obchoďáky z Pardubic. Zápas byl vyrovnaný, ale znovu nás soupeř potrestal z ojedinělých protiútoků a zápas jsme prohráli.
Stavebka Vysoké Mýto - Obchoďáci 0:2

V zápase o bronz jsme potkali znovu družstvo ze skupiny SPŠ Chrudim. Zápas byl celou dobu velmi vyrovnaný, dlouho jsme vedli 1:0. Soupeř ve druhém poločase srovnal skóre a v doslova v posledních vteřinách zápasu se nám podařilo vstřelit vítězný gól a získat bronzové medaile!!!
Stavebka Vysoké Mýto - SPŠ Chrudim 2:1

Turnaj celkově vyhrálo zaslouženě družstvo domácích Gymnázium Dašická, druzí skončili Obchoďáci z Pardubic a na třetím místě Stavebka Vysoké Mýto!!!

Kvalitu výkonu našeho družstva podtrhují i individuální ocenění pro naše hráče:
Vojtěch Tomšíček 2.A - nejlepší brankář turnaje
Martin Vojta 2.C - člen All-stars týmu turnaje

Gratulujeme chlapcům k výsledku a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy!!!