Konference ENERSOL 2023

středa, 29 březen 2023 14:06 | Ing. Miroslav Čermák

Dva dny plné zážitků, v takovém duchu se nesla celostátní konference ENERSOL 2023, která se letos konala ve městě Nymburk.
Celostátní kolo už není jen o soutěži jednotlivců, ale o soutěži týmů zastoupených krajů. Reprezentace pardubického kraje čítala 8 členů a jedním z nich byl i zástupce naší školy Jan Indra z třídy S3.
Záštitu nad krajským týmem má regionální středisko Enersol, které má na starosti Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice.

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili směr Pardubice, kde nás u plynárenského učiliště očekával pan Mgr. Radoslav Housa. Dále jsme, vstříc novým zážitkům, vyrazili všichni společně.
První den se nesl v duchu představování krajských týmů a prezentování projektů z kategorií Enersol a praxe a Enersol a inovace.
V rámci těchto projektů bylo představeno velké množství zajímavých projektů od funkční vodní elektrárny, přes solární nabíječky, využití skládkového plynu až k úspoře u silničních semaforů.

Součástí celostátní konference je i testová část, na kterou se náš student Jan Indra zodpovědně připravoval.
Konference nebyla jen o přednáškovém programu a testech, ale v odpoledních hodinách byl pro studenty a doprovod připraven volnočasový program. Ten jsme kvůli hezkému počasí vyměnili za prohlídku města.

Druhý den byla prezentována část Enersol a popularizace a nakonec nás čekalo vyhlášení výsledků, na které jsme netrpělivě čekali.
Náš kraj obsadil jedno 3 místo v kategorii Enersol a inovace za téma úspora vody ve školních laboratořích.

Celá konference byla velmi zajímavá, jak v rámci představení studentských projektů, tak nových zkušeností včetně vzájemnému sdílení mezi vyučujícími.

Tato akce přinesla i spoustu úsměvných zážitků, takže pro zasvěcené přidávám pár "hlášek":

• "Vzal jsi ty dva do auta, nebo jsi je tam nechal?"
  • "Dostal jsem pokutu a nejsem sám!"
  • “Ta postel se mnou opravdu spadla"
  • “Co tady děláte, tady bydlím já!” “Ne, to není pravda, zde bydlíme my.” “... aha, omlouvám se, bydlím o patro výše.”