Kdy a jak se dozvím výsledky přijímaček?

pondělí, 29 duben 2024 01:01 | Mgr. Ivana Bejblíková

V případě maturitního oboru jsi skládal(a) příjímací testy. Protože je nebodujeme u nás ve škole, ale musíme je odeslat k centrálnímu opravení, nemůžeš se výsledky, bohužel, dozvědět hned.
Pořadí přijatých uchazečů na maturitní i učební obory zveřejníme prostřednictvím systému DIPSY i našich webových stránek a na nástěnce před budovou školy dne 15. května 2024. Můžeš se zde najít pod svým registračním číslem. Žádný oficiální dopis nečekej, zveřejněním tohoto seznamu se rozhodnutí o přijetí či nepřijetí považují za oznámená, v písemné podobě se už nevyhotovují.

Příjímací řízení je správní řízení, proto má tvůj zákonný zástupce:

• právo vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Nahlížení do spisu je možné po předchozí telefonické domluvě 13. nebo 14. května 2024 od 8:00 do 11:00 nebo od 13:00 do 14:00 v kanceláři školy.
  • podat odvolání proti rozhodnutí ředitele o průběhu nebo výsledku přijímacího řízení ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne zveřejnění výsledků. Ředitel školy následně odvolání postupuje příslušnému krajskému úřadu.

Pozor, není to ale jako v minulých letech, nyní platí toto:

• odvolání má smysl pouze v případě procesního pochybení,
  • odvolání proti situaci, kdy jsi nebyl přijat z důvodů naplnění kapacity (skončil jsi „pod čarou“) je bezpředmětné, případné uvolněné místo není totiž podle školského zákona možné v tomto kole obsadit.

Máš-li nějaké nezodpovězené otázky, neváhej se zeptat. Telefonní číslo do kanceláře školy je 465 420 314.

Případné druhé kolo přijímacího řízení můžeme samozřejmě vypsat až ve chvíli, kdy budeme znát výsledky kola prvního. Podle počtu přihlášených uchazečů s největší pravděpodobností využijeme tuto možnost pouze pro učební obor Zedník. Pokud se tedy nedostaneš na svoji vysněnou školu, zvaž, zda by i toto nebyla správná cesta. Po šikovných řemeslnících, kteří dokáží vybudovat kvalitní stavby přetrvávající po generace, je opravdu veliká sháňka.