KDO UMÍ TEN UČÍ

čtvrtek, 09 květen 2024 17:39 | Ing. Miroslav Čermák

Svět kolem nás se nezadržitelně vyvíjí a s ním i stavebnictví. Studentům stále opakujeme, že by se měli zajímat o novinky, trendy a inovace, které do stavebnictví přicházejí, aby nebyli pak realitou stavebnictví překvapeni. A co my vyučující? Máme také tyto nové informace, které bychom  měli studentům předávat? Neujíždí ten vlak ve stavebnictví náhodou nám samotným? Pevně věřím, že ne.

S touto myšlenkou jsem se přihlásil na roční kurz celoživotního vzdělávání pořádaný fakultou stavební ČVUT v Praze, jehož tématem bylo Technické zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy. Tento kurz byl rozdělen do několika studijních bloků (energetika staveb, vnitřní prostředí staveb, vytápění, chlazení, větrání, hospodaření s vodou, energetické hospodářství). Z hojné účasti bylo evidentní, že po nových informacích prahnu nejen já, ale i spousta dalších kolegů z oboru. Výuka probíhala  nejen v teoretické rovině, samozřejmou součástí byly i praktické ukázky. Všichni absolventi vypracovali a následně i  odprezentovali svou závěrečnou práci. V mém případě se jednalo o práci na téma Hodnocení vnitřního prostředí střední školy.

Z mého pohledu to byl jeden velký informační zážitek, který bych rád svým kolegům vřele doporučil.