Juniorský maraton

pondělí, 17 duben 2023 11:15 | Mgr. Eva Odložilová

4. dubna 2023 vyrazil  tým běžců naší školy opět po roce do Pardubic na Juniorský maraton. Závod se konal v krásném prostředí v Parku na Špici za poměrně chladného počasí.
Sešlo se zde 12 desetičlenných týmů středních škol z Pardubického kraje. Závod, který byl rozdělen na 10 úseků, se běžel formou štafety a každý závodník musel uběhnout 4,2 km s tím, že v každém týmu musela na 3., 5. a 7. úseku běžet dívka.

Naši štafetu velmi dobře rozběhl Kristián Sádecký (zaběhl nejlepší čas mezi našimi běžci a 4. nejlepší čas z celého startovního pole). Po něm se rozběhl Honza Dlouhý, Nela Brátová, Matěj Stodola, Tereza Pötterová, Dan Klement, Daniela Jelínková, Petr Matějíček, Šimon Borovský a poslední úsek zaběhl ve vynikajícím čase Jonáš Vávra.

I když naše štafeta nakonec skončila na 9. místě, je třeba všechny běžce pochválit, protože podali výkony na hranici svých možností a příští rok se závodu nepochybně opět zúčastní.