Juniorský maraton

pondělí, 11 duben 2022 10:09 | Mgr. Eva Odložilová

V úterý 5. 4. 2022 se 10 studentů naší školy vypravilo do Pardubic, aby změřilo své síly ve štafetě 6 200 m a 9 x 4000m na atletickém oválu na stadionu Hvězda.
Soutěže se zúčastnilo 6 škol z Pardubického kraje a pouze vítěz postupoval do celostátního kola.

Maratonská trať byla rozdělena do 10 úseků. První nejdelší úsek (6 200 m) odběhl naprosto úžasně Martin Dvořák, který předával štafetu na 1. až 2. místě. Dále běžci absolvovali 4 kilometrové úseky. 3., 5. a 7. úsek musely odběhnout dívky. Bára Jelínková, Danča Jelínková i Viky Kučerová si s tratí poradily velmi dobře. Další úseky odběhli hoši především z prvních ročníků (Petr Matějíček, Dan Klement, Kuba Střešinka, Šimon Borovský) a finiš si zaběhl Honza Zmek z 2 B.

Naše štafeta se v průběhu závodu pohybovala většinou na 3.- 4. místě. V závěru velmi vyrovnaného závodu, kde se pořadí na prvních 4 místech stále měnilo, náš tým nakonec  skončil na 4. místě.
Nejlepší výkony podali M. Dvořák, P. Matějíček a D. Klement. Ale i všichni ostatní si vedli velmi dobře.

Ačkoli počasí nebylo úplně ideální, atmosféra byla skvělá a všichni studenti podali výkony na hranici svých možností.
Všechny studenty je třeba za jejich výkony pochválit a doufám, že si příští rok závod rádi zopakují.