Je stavařina zábava?

neděle, 24 září 2023 08:00 | Mgr. Ivana Bejblíková

Představu o odpovědi na tuto otázku si mohli vytvořit žáci devátých ročníků okolních základních škol. Ti ve středu 20. září navštívili naši školu i mezinárodní řemeslnou soutěž SKILL 2023 pořádanou na vysokomýtském náměstí.
Žáci absolvovali sedm disciplín, ve kterých si vyzkoušeli řadu dovedností, které se na naší škole učí v jednotlivých zaměřeních maturitního studia i učebních oborech.
Týmy měly například stavět komín jako zedníci, skládat odpadní potrubí jako instalatéři nebo si jako truhláři otestovat svoji zručnost při zatloukání hřebíků. V parku před školou si žáci vyzkoušeli práci geodetů, ve škole se proměnili v projektanty a pracovali s grafickým softwarem, stavěli podle půdorysu, nárysu a bokorysu, viděli praktickou ukázku u vodního žlabu, nebo odpovídali na otázky kvízu z dopravních staveb.
Nejlépe si se všemi disciplínami poradili žáci 9.C ZŠ Javornického, druhá skončila 9.B ZŠ Jiráskova a třetí 9.C ZŠ Jiráskova.
Věříme, že si den se “stavařinou” užili nejenom vítězové a že se nám podařilo alespoň částečně představit pestrou šíři tohoto oboru i těm, kteří se s ním zatím neměli možnost potkat.