Jak se navrhuje moderní rodinný dům

pondělí, 12 prosinec 2016 22:09 | Mgr. Marie Severová

NAŠI ABSOLVENTI SE VÁM PŘEDSTAVUJÍ

První přednáška s tímto podtitulem se konala 6. 12. 2016. O tom, „Jak se navrhuje moderní rodinný dům“ nás přišel informovat náš absolvent z roku 2005 Petr Houdek.

Nejprve uvedl, že naši školu si vybral proto, že sem chodil již jeho starší bratr a že i jeho zajímala technika. S dobrými výsledky pak pokračoval na vysoké škole a své znalosti upevňoval praxí ve třech různých architektonických ateliérech. Nejvíce ho ovlivnil architekt Z. Balík.

Pan Houdek se rozhodl, že bude navrhovat moderní rodinné domy, protože lze při tom diskutovat s budoucím uživatelem a vše řešit individuálně. Když projektujete občanskou vybavenost, nejste v kontaktu s budoucím přímým uživatelem (např. při návrhu městského bazénu apod.).

Velice mě zaujalo, že pan Houdek se snaží seznámit co nejvíce s klientem, dovědět se, co rád dělá, co se mu líbí a co ne, a návrh domu pak přizpůsobit nejen tomu, co klient nyní požaduje, ale také jeho budoucím potřebám.

Přednášející také kladl důraz na spolupráci s ostatními kolegy, protože, jak říká „jeden nemůže navrhnout stavbu sám“.

Shlédli jsme vizualizace i realizace různých projektů, např. vilu v Ústí nad Orlicí postavenou ve svahu, jejíž zadní část je pod povrchem.

Poslední přednáška letošního roku byla zajímavá jak pro veřejnost, tak pro naše studenty.