Hovory o vodě pro vodu

pondělí, 18 prosinec 2023 22:37 | Ing. Michael Novák, Ph.D.

Ve čtvrtek 9. listopadu a v pátek 10. listopadu jsme se zúčastnili školení pro vodní ambasadory v rámci projektu od Mendelovy univerzity Brno a organizace Lipka - pracoviště Jezírko, kde kurz probíhal. Prostředí bylo velmi příjemné. Byli tam s námi velmi fajn lidé, nejen dospělí, ale i ostatní studenti. Slyšeli jsme hodně informací a myslím si, že byly velmi dobré a užitečné. Program byl jak venku, tak i vevnitř. Jídlo bylo výborné a pokoje, kde jsme spali, byly hezké. Udělal jsem si tam kamarády a něco zajímavého jsem se dozvěděl. Byl to velmi skvělý zážitek.

Vojta Závodný, V3

V rámci kurzu se studenti věnovali “vodním” tématům: zadržování vody v krajině, změna klimatu, sucho, ochrana životního prostředí. Na programu byly také prezentační dovednosti a příprava, jak se stát vodním ambasadorem.

Po úspěšném absolvování kurzu se naši studenti “vodní ambasadoři” ve čtvrtek 30. listopadu vydali na ZŠ Komenského ve Skutči, kde žáky 8. třídy hravou formou seznámili s vývojem řek v nejen v České republice. Nejdříve si zahráli poznávačku základních pojmů vodního hospodářství, pak se formou "Kahoot" dozvěděli zajímavosti z vodního hospodářství nejen u nás a nakonec si vyzkoušeli poskládat obrázky, na kterých byl znázorněn vývoj osídlení u vodních toků a také vývoj úpravy vodních toků. Na obrázcích byly vyobrazeny i následky zvolených kroků. Žákům se program líbil a myslím, že se dozvěděli i zajímavé informace o vodě.