Exkurze pozemní stavitelství

úterý, 12 říjen 2021 18:14 | Ing. David Karbulka

První den jsme vyrazili do Rychnova nad Kněžnou, konkrétně tedy do ulice Javornická, kde právě probíhá výstavba nových energetických bytů. Jedná se o komplex šesti bytových domů s celkovým počtem 160 bytů. Jednotlivé byty jsou v různých fázích výstavby, a tak zde mohli studenti zhlédnout, jak postupný proces hrubé výstavby, tak i dokončovací práce.
Druhý den jsme navštívili rekonstrukci objektu Tesco. Jedná se o bývalý objekt Prioru (nyní součást Atrium Palác Pardubice) v Pardubicích, kterou realizuje firma Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Zde měli studenti možnost se seznámit s ocelovou konstrukcí, která prošla renovací. K vidění byly i nově provedené ocelobetonové stropy a propojovací ocelová konstrukce mezi budovou Tesca a obchodním domem Atrium palác Pardubice. Po prohlídce objektu jsme se přesunuli do sídla firmy Chládek a Tintěra, kde nás čekalo milé pohoštění a ukázka realizovaných projektů.