Exkurze Památník Terezín

čtvrtek, 01 prosinec 2022 11:15 | Mgr. Tereza Jandáčková Škodová, Mgr. Eliška Hašková

V pondělí 28. 11. se třídy S3 a I3 zúčastnily exkurze do Terezína. Na úvod proběhla v Muzeu ghetta přednáška o diskriminaci židů a dějinách města.

Poté jsme s paní průvodkyní prošli expozici Muzea ghetta a Magdeburské kasárny. Studenti měli možnost vidět modlitebnu, márnici, obřadní síň, kolumbárium, krematorium a Židovský hřbitov.

Ve 14 hodin jsme se přesunuli autobusem do Malé pevnosti a absolvovali prohlídku bývalé věznice gestapa. Pro mnohé bylo překvapení, že Malá pevnost není spojována pouze s historií druhé světové války, ale že zde byl v roce 1918 vězněn i sarajevský atentátník Gavrilo Princip.

Studenti si z exkurze odnesli spoustu dojmů a poznatků. Mnozí se při zpáteční cestě autobusem zamýšleli nad významem svobody a demokracie ve světě. Uvědomili si, že jejich dnešní starosti jsou relativní.