Exkurze Lidice

čtvrtek, 20 duben 2023 11:00 | Mgr. Eliška Hašková

Ve čtvrtek 13. dubna navštívily třídy všech druhých ročníků Stavební školy Vysoké Mýto Památník Lidice. Za druhé světové války byla tato středočeská obec vyhlazena německými nacisty.

Studenti navštívili pietní místo, kde stávaly původní Lidice, tam je dnes zřízen památník, jenž nabízí emotivní vstup do pohnuté historie, která postihla obec Lidice v době Protektorátu Čechy a Morava, dále viděli novou obec, která byla po válce ve vzdálenosti několika set metrů obnovena. Stálá expozice v rodinném domě č. p. 116 využívá autentického prostoru jednoho z původních domů, který vznikl v rámci výstavby nových Lidic po roce 1945. V muzeu připomínající tuto tragédii zhlédli obměněnou expozici sbírky moderního umění k 55. výročí Lidické sbírky a výstavu nazvanou „ZáZrakem aneb umělá inteligence vypráví příběhy lidických pamětníků“, která prezentuje výtvarná díla vytvořená čistě umělou inteligencí.