Architektura kolem nás

pátek, 06 leden 2023 11:15 | Ing. arch. Anna Křížová, Ing. arch. MgA Slavomír Peterka

V předvánočním čase jsme se studenty uspořádali přípravný kurz na přijímací talentové zkoušky architektonických škol.
Tři dny jsme věnovali kresbě zátiší, modelování těles pomocí barvy, vyzkoušeli jsme zadání ze zkoušek z minulých let, rozvíjeli abstraktně-koncepční myšlení a procházeli urbanistickou strukturou města Luže, učili se číst jeho jednotlivé vrstvy a dominanty z vyhlídky hradu Košumberk.

Našim uchazečům o studium držíme při lednových zkouškách palce!
Vyzýváme další studenty i z jiných škol, kteří by rádi studovali architekturu, aby se nám ozvali, protože již chystáme timeline příprav pro příští rok.

Děkujeme městu Vysoké Mýto za finanční podporu, městu Luže za možnost bezplatného využití velkorysého prostoru volnočasového centra a všem ze stavební školy, kteří se podíleli na administrativním zvládnutí celé akce.

Se srdečným pozdravem a přáním všeho dobrého v novém roce,
Anna & Slavomír