Adaptační kurz v Horním Jelení

středa, 18 září 2024 14:33 | Mgr. Ondřej Glac

Na adapťák vyrazili prváci se svými třídními hned na začátku druhého týdne, v pondělí 9. září. Opět do Jelení s našimi oblíbenými lektory Jeníkem, Karlem a Pájou.
Svoje slovo si dalo počasí: Po nekonečném horku během prvního dopoledne teplota spadla o 10 stupňů dolů a přidal se déšť. Nevadí, máme mikiny a svetry! Útočiště jsme našli v místní klubovničce, jídelně a pod přístřešky, kde probíhaly programy pro jednotlivé třídy. Pršet přestalo odpoledne a hezké počasí nám vydrželo až do konce kurzu. Díky tomu jsme si mohli zaběhat biatlon (s lukem místo malorážky) i zahrát populární „orvávačky“, tedy hry, kde o nějaký ten šrám nebo šmouhu na oblečení není nouze.
Odvezli jsme si především spoustu zážitků s novými spolužáky. Žádný úraz (když pomineme odřeniny: pro učitele kámen ze srdce bum). Lektoři nám připravili nabitý program – ne, spíš nám někdy nechali chvilku volna. Díky třídním, co kolem pobíhali s mobily, máme spoustu fotek, abychom si mohli připomenout, kolik jsme toho za tak krátký čas stihli.
Škoda, že to uteklo tak rychle. Ale máme své nové kamarády ve škole kolem sebe a čekají nás ještě
školní výlety, sportovní kurz a ve třeťáku skvělý geodeťák. Teď už vzhůru do učení!

Kompletní fotoalbum ZDE.