14. ročník soutěže Mladý stavbár 2024

čtvrtek, 17 říjen 2024 15:36 | Ing. Vladimír Richtr

8. a 9. října 2024 se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže "Mladý stavbár", která se konala v prostorách Stredné odborné školy stavební v Žilině. Cílem soutěže je prezentace odborných vědomostí a praktických dovedností žáků v učebních oborech instalatér, zedník a tesař.

Soutěže se zúčastnilo 36 družstev z 11. škol. V oboru instalatér naši školu reprezentovali žáci Jakub Hrnčál a Patrik Vavečka a v oboru zedník Maksym Dzhuhan a Jan Prokop Pachovský.

První den měli instalatéři za úkol montovat a následně osazovat I box prvky od firmy Hansgrohe. Následující den montovali podomítkové moduly od firmy Alca a na ně keramiku od firmy Laufen (Jika) společně s baterií a ventily od firmy Schell.

A co zedníci? První den zahájili vyzdíváním rohu z cihel POROTHERM podle výkresové dokumentace a odpoledne vyzdívali hrubou stavbu z tvarovek YTONG.

Druhý den nejdříve obkládali sádrokartonový podklad keramickým obkladem, poté vyhotovili dva druhy dekorativní omítky Helios (hlazenou a rýhovanou) na předem připravený sádrokartonový podklad.

Konkurence byla veliká a o výsledku rozhodovaly maličkosti. Naši reprezentanti shodně obsadili 6. místo. Kromě pozorností od sponzorů soutěže si odvezli mnoho zkušeností.

Děkujeme za přístup a odvedenou práci.